Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Esprit Bergenia

                                                                           Esprit Bergenia - Codynko

1.2.2013 - v tento deň sme si po teba boli až v ČR. Už predtým som si ťa vybrala z fotky. Mal si oranžový obojok a bol si najkrajší zo všetkých. Po dlhej ceste sme došli a ja som ťa prvýkrat uvidela. Pekný tmavý psík, v tej tme bolo ťažke ťa nájsť. Vraj si sa vykúpal v rybníku. Rebel od malička :-) .Vzali sme ťa, sadli do auta, dali ti labkový obojok, ktorý ti bol strašne veľký a išli sme domov :) Cestou si sa mi vyvracal do ruky a podarilo sa ti ovracať aj sedadlá. Ani neviem, kto ich umýval. Zastavili sme na benzínke, a ty si chodil krásne na vodítku, stále za mnou. Už vtedy som ťa mala rada. Prišli sme domov, všade bolo veľa snehu. Ty si sebavedomovo vyšiel z auta a rozhliadal sa . vtedy si prvýkrát stretol svojho kamoša Hugiho - s ktorým si neskôr strávil krásne chvíle. napapal si sa a išli sme spať. Spal si so mnou, v košíku pri mojej posteli. Rano si vstal, a išli sme ťa vyvenčiť. Veľa večerov sme boli v mojej izbe, ty si sa šalil, nosil žirafu a ja som sa ťa snažila niečo naučiť. Stále som ťa fotila, robila videá, veď si bol najkrajšie šteniatko na svete :-) V snehu si skákal ako kengura. Pamatám, ako si pani Majcherovej okusoval kabát, keď kráčala pred tebou :-) Zbieral si papieriky zo zeme- ekologicky založený (asi po mne :-) ) Každý deň som sa na teba tešila a ponáhľala sa domov. Bol si najmúdrejší psík, akého som kedy videla. Všetko si robil rád, okrem jedenia z ruky. To ti nikdy nechutilo,odmietal si a vždy si ma tým nahneval. Potom sme šli na cvičák, aj tam si bol najkrajší. Prešiel si po kladine, zoznámil sa s malým Bernym, a postupne si sa vypracovával na dokonalého psa. Asi v štyroch mesiacoch si záčal krívať. Nikto nevedel príčinu, spoznal si skoro všetkých našich veterinároch, avšak žiadny ti poriadne nepomohol. Stále si bral lieky, vitamíny, ale nič :( raz si kríval, inokedy nie, do Torysy som ťa nechcela brať, ale 2x si tam aj napriek mojim varovaniam vošiel. Bol si taký šťastný, náhaňal si Finku. Vždy som mala pri sebe foťák, spravila som veľa fotiek. Bol si moje malé cigánča :-) .Potom sme šli spolu do tábora. Aj tam si sa predviedol super obranami, a ja som bola na teba každým tréningom pyšná, že si práve môj. Nerád si cestoval, vždy si vracal, asi sme ťa nenaučili, že cestovanie  k životu patrí. Mal si krásne poslušnosti, cely čas si mal super očný kontakt  a nejeden človek mi ťa závidel. Vedel si predvídať moje kroky, keď som povedala "sadni", sadol si a hneď si bol pripravený ľahnúť. Keď som povedala "paf" pretočil si sa na chrbát, dal hore labky a vyceril zúbky.   potom sme v Toryse v zime stratili tvoj obľúbeny gappay aport, lebo padal a ty si ho nestihol chytiť, nechápal si, kde zmizol a chcel si ho nájsť, myslel si si že je to len hra. Skúsili se spolu jeden pretek, kde si neprekvapil a predviedol krásnu poslušnosť, s očným kontaktom ako sa patrí, pozeral si iba na mňa. Dostal si 92 bodov, keď si mi odmietol preskočiť prekážku. Mali sme najlepšiu poslušnosť.
V zime si rád naháňal snehové gule. Chcela som ťa mať na preteky a ukázať ťa svetu. Mal si na to potenciál. Mohol si byť najlepší. Ale potom sme šli na oficiálne RTG, kde ti bola objavená dysplázia :-(( Dlho som sa rozhodovala, čo s tebou, a nakoniec som sa rozhodla nechať si ťa. Však to nejak zvládneme. Lenže ty si občasne kríval a to značne ovplyvnilo moje rozhodnutie. Nechcela som ťa trápiť skákaním cez prekážky , a tak som ťa s ťažkým srdcom predala. NIKDY NA TEBA NEZABUDNEM !! TY si ten "pán pes" , ktorý ma naučil veľa vecí, a ja som si vedomá, že psa podobného tebe už nikdy nenájdem.  Si nádherný, šikovný a stále moje malé babeto :) Vychoval si naše šteniatka A-vrhu. toto je tvoja posledná foto u mňa:
Ako sa vraví -stačí sekunda aby si si niekoho všimol,deň aby si sa do niekoho zaľúbil...Ale niekedy nestačí ani celý život aby si na neho zabudol. Ďakujem Ti, a nikdy na teba nezabudnem!!! heart A odkedy som ťa mala, mojou krvnou skupinou sú tmavovlkošedé NO,  s oranžovými obojkami :))

.... 


             7 mesiacov                     11 mesiacov                                    1 rok                                      13 mesiacov

Meno psa: Esprit Bergenia
Plemeno: Nemecký ovčiak
Dátum narodenia: 9.12.2012
Rodičia: matka= Linn Vikar
             otec= Woltair Gája-Nova
Tetovanie:59169
Farba: tmavovlkošedá
RTG:
Skúšky:
Výstava:
Bonitácia:
Iné:
Chovateľ: Blanka Skotnicová,ČR

        Woltair Gája - Nova
 DKK: 0/0   5Y1/P
  VD2 - tř. dospívajících, Výborný - tř.pracovní
 FPr 1,IPO 1,IPO2, IPO 3,BH,FPr 2
  

        Hasko v. Fern Tal
         IPO3,SCH3,AD,BH
     

         Gauner v. Fern Tal
          IPO3,SCHh3
        Ida von Haus Nessalc
      Chira Gája-Nova
           VD,IPO3
   
        Quasy von der bosen Nachbarschaft
             Quasy von der bösen Nachbarschaft
         Eire Gája CS
            Eire Gaja CS

          Linn Vikar
  DKK - 0/0, DLK - 0/0
    VD 7 , 4CU1/P,  2. třída chovnosti
   ZVV 1, FPr 1,BH


   linn-3-roky.jpg

 Georg vom Lupus in Fabula
   SCHH3, IP3, LGA 07 PL.1, BSP 07
   V Georg vom Lupus in fabula
        SG Lux vom Hainpark
              SG Lux vom Hainpark
          Ultra von der bosen Nachbarschaft

       SG Ultra von der bösen Nachbarschaft

     Ebony Amarcord
        SVV1
    Ebony Amarcord

           Eik vom Lisdorferland

       Eik vom Lisdorferland

1998
            Duňa Va-pe
        G Duna Va Pe

 

Preteky:

 Názov preteku. Druh skúšky Stopa Poslušnosť Obrana Výsledok
Vianočný pretek 2013  SVV1  /  92  /  naj. poslušnosť.
           

 

 

TOPlist